PODSUMOWANIE MIESIĄCA - CZERWIEC 2013

2013-07-12  PODSUMOWANIE MIESIĄCA - CZERWIEC 2013 - powrót

W miesiącu czerwcu na naszych przedszkolaków czekało bardzo wiele atrakcji. W dniu 12 czerwca podczas kolejnych warsztatów pt.: „Eksperymenty malucha” Pani Karolina z Akademii Nauki z Bielska-Białej omówiła oraz zaprezentowała Dzieciom pojęcie – „Grawitacji”. Przypominamy, że owe zajęcia odbywały się przez cały rok przedszkolny. Dzieci zapoznały się z pojęciami z dziedziny fizyki takimi jak: magnetyzm, powietrze, woda, ciepło, prąd, dźwięk oraz optyka. Dzięki różnego rodzaju eksperymentom nasze przedszkolaki zaczęły lepiej rozumieć świat. Co ważniejsze, wciąż chcą dowiadywać się więcej. Wiele z doświadczeń stanowiło świetną zabawę. Pamiętajmy, że zabawy edukacyjne mają nie tylko edukować, ale bawić nasze Maluchy. Dnia 14 czerwca zabraliśmy naszych przedszkolaków na wycieczka Ciuchcią Beskidzką na Bielskie Błonia. Ciuchcia Beskidzka jest niekwestionowaną atrakcją dla każdego Dziecka. Wyjazd sprawił wiele radości sprawił naszym przedszkolakom. Młodsze grupy po przyjeździe na Bielskie Błonia pospacerowały. Następnie urządziliśmy sobie piknik na chuście klanzy, którą potem świetnie się bawiliśmy. Natomiast starsze Dzieci miały okazję do zabawy w nowym parku zabaw o nazwie „Błoniolandia”. Dzieci mogły się do woli wyszaleć na zjeżdżalni dmuchanej, torze przeszkód Myszki Miki oraz dwupoziomowym dmuchanym torze przeszkód z kulkami. Wszyscy wróciliśmy z wycieczki bardzo zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń. Dnia 24 czerwca zaprosiliśmy do „Promyczka” Agencję Artystyczną „TEATRON” z przedstawieniem pt.: „Przygody małej Pipi”. TEATRON jest agencją rozrywkowo-teatralną zajmującą się wystawianiem spektakli teatralnych dla dzieci na terenie całego kraju. Wyróżnia ich przede wszystkim wysoka jakość, a charakteryzuje ogromne doświadczenie i wysoki poziom spektakli. Główną bohaterką przedstawienia była dziewczynka Pipi, która szukając przygód wędrowała wraz z piratem po odległych kontynentach, spotykając przeróżnych ludzi takich jak Indianin, Meksykanin czy Egipski Faraon. Scenariusz zawierał treści pouczające takie jak (wdzięczność, uczciwość, pracowitość czy wytrwałość), ale i humorystyczne, co powoduje że spektakl na pewno robi olbrzymie wrażenie na widzu i pozostanie w jego pamięci przez długi czas. W przedstawieniu obok aktorów występowały również Dzieci, które angażowane były do wspólnej zabawy. Dzień później, czyli 25 czerwca obchodziliśmy – „Światowy Dzień Smerfa” (z okazji rocznicy urodzin Peyo, twórcy Smerfów (ur. 25.06.1928r.). W „Promyczku” pojawili się goście specjalni: Smerf i Smerfetka ;-) W tym dniu, w wielu miejscach na świecie, spotkają się wielbiciele niebieskich stworzeń, które podbiły serca wielu pokoleń. Smerfów nie trzeba nikomu przedstawiać. Gościli wielokrotnie w naszych domach. Tego dnia wszystko było niebieskie, nawet upieczone przez przedszkolaki „smerfowe ciasto”. Trzy dni później w piątek 28 czerwca mimo niezbyt sprzyjającej pogody odbył się w „Promyczku” - III PIKNIK RODZINNY, który rozpoczął się występem dzieci z dwóch najstarszych grup „Chmurki” oraz „Gwiazdki”. Żegnaliśmy 6-latków, którzy od września idą do szkoły. Naszymi tegorocznymi absolwentami zostali: Madzia, Nadia, Wiktoria, Zuzia oraz Michał, którym życzymy, aby uśmiech i praca towarzyszyła im w osiąganiu najlepszych wyników szkolnych. Następnie nastąpiło rozwiązanie wewnątrzprzedszkolnego konkursu plastycznego pt. „Owady na łące”. Z pięknych 31 prac - Rodzice z Dziećmi, Dyrekcja przedszkola, cała kadra przedszkola - w głosowaniu wyłoniło trzy zwycięskie prace. Pozostałe prace otrzymały wyróżnienia oraz nagrody pocieszenia. Potem zaprosiliśmy wszystkich do poczęstunku oraz do wspólnej zabawy z klaunami Bercikiem i Bercikową, z którymi wspólnie puszczaliśmy ogromne bańki mydlane. Każdy, jeżeli tylko chciał, mógł zostać zamknięty w wielkiej bańce mydlanej. Podczas pikniku wystąpili także instruktorzy ze Studia Tańca i Fitnessu Active Joy, którzy zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy przy muzyce (Zumba), a także poprowadzili konkurencję dla Rodziców na specjalnych rowerkach treningowych. Jednakże dzieciom największą frajdę sprawiło malowanie twarzy oraz kolorowa wata cukrowa. Wszystkim uczestnikom pikniku serdecznie dziękujemy za przybycie, a także wspólną zabawę, mimo tak niesprzyjających warunków atmosferycznych. Zapraszamy do galerii ze zdjęciami.