PODSUMOWANIE MIESIĄCA - MAJ 2013

2013-06-14  PODSUMOWANIE MIESIĄCA - MAJ 2013 - powrót

W dniu 5 maja 2013 roku obchodziliśmy dzień bibliotekarza i bibliotek. Przedszkolaki, jako stali bywalcy filii biblioteki publicznej, postanowiły uczcić ten dzień. Zajęcia w bibliotece są stałym elementem życia przedszkolnego, a przedszkolaki są czytelnikami. Dzień bibliotekarza obchodzony jest co roku. Bohaterem tego święta była Pani Beata bibliotekarka w dzielnicy Lipnik, zawsze uśmiechnięta i znająca wiele ciekawych książek. Tym razem przeczytała nam bajkę pt. „Tupcio Chrupio”, a także pobawiliśmy się wspólnie w zgadywanki. Dnia 10.05.2013r. przedszkolaki odwiedziły strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipniku z okazji św. Floriana, który obchodzony jest 4 maja. Dzieci złożyły życzenia naszym dzielnym strażakom i wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę. Gospodarze pokazali dzieciom wyposażenie wozu strażackiego, mogły usiąść w jego kabinie, z bliska obejrzeć i dotknąć, a nawet przymierzyć hełm strażaka. Poznały jakie są numery alarmowe oraz jak ich używać w sytuacji zagrożenia. Wykazały się znajomością zapobiegania pożarom oraz dowiedziały się jakie konsekwencje może przynieść nieodpowiedzialne zachowanie, takie jak wypalanie traw, czy pozostawianie szklanych butelek w lesie. Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek dla najmłodszych w postaci czekoladowych wafelków zakupionych przez OSP. Strażakom dziękujemy za spotkanie i życzymy odwagi, wytrwałości w dalszej pracy oraz wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Dzieci z naszego przedszkola są bardzo ciekawe świata i zadają mnóstwo pytań, dlatego też 15 maja odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „Eksperymenty Malucha”. Dzieci poprzez zabawę odkrywały fascynujące i zaskakujące oblicze nauki. Na zajęciach z optyki dowiedziały się m.in. jak działa ultrafiolet, co to jest stroboskop i kalejdoskop. Dzień przed uroczystościami Dnia Mamy i Taty rozpoczęliśmy „wielkie pieczenie”. I tak dwie najmłodsze grupy wiekowe własnoręcznie zrobiły babeczki z kremem i kolorowymi cukiereczkami. Natomiast dzień później dwie najstarsze grupy wiekowe zrobiły przepyszne ciasto „przekładniec”. W tym roku obchody Dnia Mamy i Taty w naszym przedszkolu odbywały się przez dwa dni. Dnia 23. 05.2013r. swój występ dla Rodziców zaprezentowały dzieci z pomocą swoich wychowawczyń z grupy Promyczków i Słoneczek. Natomiast dnia 24.05.2013r. przedstawienia wystawiły dzieci z grupy Chmurek i Gwiazdek. I tak przedszkolaki z grupy Gwiazdek zabrały swoich Rodziców w niezwykłą, taneczną podróż pociągiem po świecie, a Chmurki na wiosenną łąkę. We wszystkich grupach występy dzieci sprawiły Rodzicom ogromną radość, a nie jednej z Mamie łza szczęścia zakręciła się w oku. Po występach dzieci obdarowały swoich Rodziców ręcznie wykonanymi prezentami. Następnie spędziliśmy kilka miłych chwil przy słodkim poczęstunku, gorącej kawie i herbacie. Były to dni pełne wrażeń, które z pewnością pozostaną w naszej pamięci! Atrakcją ostatniego tygodnia maja był przyjazd Dziecięcego Teatru „PTAK”, Pani Krystyny Popławskiej, która jest jego założycielem oraz reżyserem wszystkich przedstawień- związana kiedyś z teatrem \"Banialuka\" i Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie. Obecnie gra w prowadzonym przez siebie \"wędrującym\" teatrze. W swej dotychczasowej działalności Teatr zrealizował kilkanaście przedstawień, uczestniczył w wielu festiwalach i przeglądach teatralnych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Pani Krystyna zaprezentowała Dzieciom wspaniałe przedstawienie pt. „Królewna Żabka”. Wszystkie przedszkolaki ochoczo wzięły udział w interaktywnym przedstawieniu, a odpowiednio dobrane stroje i muzyka stwarzały niepowtarzalny klimat. Serdecznie zapraszamy do galerii ze zdjęciami.