PODSUMOWANIE MIESIĄCA - KWIECIEŃ 2013

2013-05-14  PODSUMOWANIE MIESIĄCA - KWIECIEŃ 2013 - powrót

Pierwsze kwietniowe zajęcia ponadprogramowe czekały na naszych przedszkolaków w środę 10 kwietnia. Podczas eksperymentów poznaliśmy zagadnienia „dźwięku”. Z założenia eksperymenty są naukowe, ale stanowią też dobrą zabawę dla badawczego umysłu małego dziecka. Umożliwiają zrozumienie zjawisk przez samodzielne wprowadzanie czynników i obserwowanie powstałych zmian. Nasze przedszkolaki poznały wiele ciekawych urządzeń/zabawek związanych z dźwiękiem (sonometr, czyli miernik poziomu dźwięku, wywoływacz burzy tworzący niesamowite odgłosy piorunów, mikrofon kierunkowy dzięki któremu można było podsłuchiwać kolegów i koleżanki z sali obok oraz odgłosy natury za oknem, zmieniacz głosu umożliwiający dowolne modulowanie własnego głosu). W piątek obchodziliśmy w przedszkolu „Międzynarodowy Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki”. Dzień 12 kwietnia upamiętnia bowiem pierwszy lot człowieka w kosmos. Dzieci wykonały bardzo ciekawe przestrzenne prace artystyczne. W poniedziałek 15 kwietnia w naszym przedszkolu wystąpiła Agencja Artystyczna \"METRUM-FORTE\" z audycją: \"Z biegiem Wisły\". Podczas audycji muzycznej Dzieci zostały zapoznane z tańcami polskimi takimi jak krakowiak, kujawiak, mazur, polonez oraz melodiami na bazie piosenki biesiadnej. Jak w każdym miesiącu, tak i również w kwietniu nie mogło się obyć bez występu teatrzyku. Zaprosiliśmy do „Promyczka” Studio małych form teatralnych, scenografii i reżyserii „ART-RE” z Krakowa z przedstawieniem pt.: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Adaptacja znanej bajki braci Grimm, w której to zła macocha dowiedziawszy się, że Śnieżka jest od niej piękniejsza wpada w wielką złość. Rozkazuje myśliwemu porzucić Śnieżkę w lesie. Królewna chroni się w domku krasnoludków, które przyjmują ją pod swój dach i przestrzegają przed wpuszczaniem obcych do domu. Śnieżka zapomina jednak o ostrzeżeniu i wpuszcza do domu miłą staruszkę. Okazuje się, że pod przebraniem kryje się Zła Macocha, która częstuje ufną Śnieżkę zatrutym jabłkiem. Na szczęście książę przybywa na czas i ratuje Królewnę. Bajka uczy, że warto pomagać innym i przestrzega przed łatwowiernością w stosunku do obcych. Natomiast dnia 22 kwietnia (tj. poniedziałek) wybraliśmy się na wycieczkę autokarem do „Drewnianego Domku” w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie mieszka nasz dobry znajomy – piesek Largo. Dwukrotnie każdego miesiąca Largo odwiedza nas w placówce. Tym razem to my odwiedziliśmy go w jego domu, gdzie odbyły się zajęcia z kynoterapii. Kwiecień zakończyliśmy zajęciami kulinarnymi. Tym razem Dzieci samodzielnie wykonały smakowite kanapki z wiosennych nowalijek. Wśród nich znajdowały się rzodkiewka, szczypiorek, sałata oraz ogórki i pomidory. Kanapki dopełnił żółty ser, wędlina, kukurydza oraz kolorowa papryka. Dzieci tworzyły kanapkowe kompozycje, które wyglądały tak smakowicie, że nie mogły doczekać się degustacji. Zapraszamy do galerii ze zdjęciami ;-)