PODSUMOWANIE MIESIĄCA - MARZEC 2013

2013-04-15  PODSUMOWANIE MIESIĄCA - MARZEC 2013 - powrót

Miesiąc marzec rozpoczęliśmy zajęciami z felinoterapii. Jak potwierdzają najnowsze badania felinoterapia, czyli kontakt z kotami, wpływa bardzo pozytywnie na stabilizację sfery emocjonalnej u Dzieci. Poprzez wizualny, a także bezpośredni kontakt i różne formy zabawy uświadamialiśmy przedszkolakom podstawowe potrzeby kotów. 6 marca dwie najstarsze grupy wiekowe „Chmurki” oraz „Gwiazdki” wybrały się do Teatru Lalek Banialuka na przedstawienie pt.: „Bal u Króla Lula”. Lekkie, ciepłe i pełne humoru przedstawienie Zbigniewa Poprawskiego w reżyserii Jacka Malinowskiego ze scenografią Pavla Hubiczki i muzyką Piotra Nazaruka skierowane jest do widzów najmłodszych. Widowisko opiera się na wesołych wyliczankach i grach słownych tworzących wiele zabawnych i absurdalnych sytuacji jednocześnie układających się w prostą, lecz pouczającą opowieść. Podczas spektaklu było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Dnia 13 marca podczas kolejnych eksperymentów Dzieci poznały zagadnienia związane z prądem (jak działa układ elektryczny, przewodniki i izolatory). Natomiast w dniach 18-19 marca odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia otwarte dla Rodziców Dzieci z grupy „Chmurek” i „Gwiazdek”. Na zajęciach Rodzice wraz ze swoimi pociechami wykonywali pięknie zdobione pisanki i koszyczki wielkanocne. Dzień później (tj. w środę) w „Promyczku” wystąpiło Studio Małych Form Teatralnych – „ART-RE” z Krakowa z przedstawieniem pt.: „Jaś i Małgosia”. Bajka znana na całym świecie została zaadaptowana scenicznie. Główni bohaterowie: Jaś i Małgosia spacerując po lesie mają okazję przekonać się jak bardzo brzydko wygląda zaśmiecony, brudny las. Dzięki sprytowi udaje się im umknąć złej czarownicy. Wracając do domu sprzątają razem z widzami zaśmiecony las. Melodyjna muzyka, wpadające w ucho liczne piosenki, bajkowa scenografia i żywa, zrozumiała nawet dla najmłodszego widza akcja, to najistotniejsze walory przedstawienia. W fabułę spektaklu wplecione są podstawowe terminy i pojęcia ekologiczne. Dzieci poznały istotne treści dotyczące troski o czystość środowiska. Następnie dnia 21 marca pożegnaliśmy zimę, a zarazem powitaliśmy wiosnę, mimo nadal panującej zimowej aury. W tygodniu poprzedzającym okres świąteczny upiekliśmy przepyszne baby wielkanocne, które ozdobiliśmy lukrem oraz czekoladą. Natomiast w Wielki Czwartek zawitał do „Promyczka” zajączek wielkanocny, który obdarował wszystkie dzieciaki słodkościami oraz prezentami do sal dydaktycznych. Koniec zimy to także czas podsumowań naszych kolejnych sukcesów narciarskich. W Szczyrku na Białym Krzyżu, Dzieci pod okiem fachowych instruktorów nauczyły się samodzielnie jeździć na nartach. Jak zwykle zapraszamy do galerii ze zdjęciami.