PODSUMOWANIE MIESIĄCA - GRUDZIEŃ 2012

2013-01-11  PODSUMOWANIE MIESIĄCA - GRUDZIEŃ 2012 - powrót

Grudzień rozpoczął się od niecierpliwego wyczekiwania na wizytę Świętego Mikołaja. Przyszedł on do grzecznych dzieci 6 grudnia czyli w swoje święto. Przed rozdaniem prezentów obejrzeliśmy przedstawienie pt. „MIKOŁAJKI 2012, czyli historia zaginionego listu”, przygotowane przez Studio YAPA z Krakowa. W programie zabraliśmy Dzieci do krainy Świętego Mikołaja, gdzie wesoły skrzat i niezdarna śnieżynka odnajdują zagubiony list. Zagubiona przesyłka staje się pretekstem do rozpoczęcia zupełnie nowej przygody, w której to mali widzowie wraz z bohaterami próbują uporać się z zaistniałą sytuacją. Było to interaktywne widowisko, będące idealnym wprowadzeniem do pojawienia się samego św. Mikołaja. Dnia 10 grudnia odbyły się zajęcia otwarte w najstarszej grupie wiekowej - „Gwiazdek”. Boże Narodzenie to czas szczególny, aby jeszcze zwiększyć jego magię warto ozdobić dom - nie tylko choinką, a więc wspólnie z Rodzicami wykonaliśmy świąteczne stroiki na stół, co sprawiło wszystkim wiele radości i satysfakcji z wykonania tak przepięknych, własnoręcznie zrobionych dekoracji. Efekty są widoczne na pamiątkowych fotografiach, które znalazły się w naszej galerii przedszkolnej. Wszystkim Rodzicom dziękujemy za tak liczne przybycie! Kultywowanie w przedszkolu tradycji spełnia ważną rolę w wychowaniu młodego pokolenia. Święta oraz czas związany z przygotowaniami do nich jest źródłem wielu radości. Dlatego w kolejnym tygodniu odbyły się zajęcia kulinarne, podczas których piekliśmy świąteczne ciasteczka, których zapach unosił się w całym przedszkolu. Największą frajdę sprawiło nam wykrawanie wybranych przez siebie wzorów: choinki, bałwanka, gwiazdki, mikołaja i dzwoneczka oraz końcowy etap czyli dekorowanie lukrem, polewą czekoladową, kokosem, kolorowymi cukierkami itp. Dziesięć dni później (20 grudnia) obchodziliśmy dzień ryby. Podczas zajęć artystyczno-plastycznych wykonaliśmy bardzo ciekawe prace. Grupa „Gwiazdek” wyklejała wielką rybę wykorzystując w tym celu: ziarenka kawy, fasolkę, kaszę oraz makaron. Grupa „Chmurek” wykonała przestrzenne akwarium, w którym miejsce znalazła, każda rybka wykonana przez przedszkolaki. Natomiast grupa Słoneczek i Promyczków wyklejała rybki słonecznikiem oraz pestkami dyni, które imitowały rybie łuski. Zapraszamy do galerii.