PODSUMOWANIE MIESIĄCA - LISTOPAD 2012

2012-12-11  PODSUMOWANIE MIESIĄCA - LISTOPAD 2012 - powrót

Dnia 5 listopada w naszym Przedszkolu obchodziliśmy „Dzień postaci z bajek”, który miał wszystkim przypomnieć, jak są one ważne. Naszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. W tym dniu Dzieci przyniosły do przedszkola przedmioty związane z bohaterami ulubionych bajek (maskotki i inne gadżety), a także brały udział w zajęciach artystyczno-plastycznych tworząc i malując ulubione postacie. Dwa dni później 7 listopada odbyły się trzecie zajęcia z cyklu „Fizyka dla smyka” pt.: „Czy powietrze jest silne”? Były to ciekawe warsztaty naukowe, w których główną i czynną rolę brały dzieci, a scenariusz pokazów był tak opracowany, aby oprócz aspektów naukowych nie zabrakło wspaniałej zabawy. Dnia 12 listopada odwiedził nasze przedszkole Teatr Kwadryga z Bielska-Białej z przedstawieniem pt.: „Szewczyk Dratewka” (teatr marionetkowy). W bajce prześliczna królewna zostaje porwana i uwięziona przez smoka. Zrozpaczony Król wysyła jej na ratunek swoich żołnierzy, nie starcza im jednak odwagi, by zmierzyć się z okrutną bestią, wracają więc okryci hańbą. Tymczasem w zamku pojawia się dzielny szewczyk - Dratewka, który podejmie próbę oswobodzenia Królewny. Zanim jednak mu się to uda, będzie musiał zjednać sobie tajemniczego, czarnego kota i Babę Jagę. Atutem przedstawienia jest pomysłowa scenografia oraz marionetki. Wszystkie dzieci były zachwycone teatrzykiem. W kolejnych dniach w ramach zajęć kulinarnych każda z grup upiekła swoją własną przepyszną szarlotkę. Dnia 26 listopada w „PROMYCZKU” wystąpiła Agencja Artystyczna \"METRUM-FORTE\" z audycją pt.: \"Zwierzęta w muzyce\". Podczas audycji muzycznej omawiane było życie zwierząt, ich sposoby zachowywania się, przygotowań do zimowego snu. Rozmowy na ten temat były przeplatane piosenkami o omawianych zwierzętach. Dzieci miały możliwość tańczenia, klaskania do rytmu oraz wspólnego śpiewu z wykonawcami. Natomiast 30 listopada obchodziliśmy Andrzejki z wróżbami i tańcami. Wróżby to stary jak ludzkość sposób na poznawanie niepewnej przyszłości. Andrzejkowe wróżby przetrwały, aż do dziś i nadal cieszą się niesłabnąca popularnością. W Andrzejki próbowaliśmy trochę dla zabawy, a trochę na serio uchylić rąbka tajemnicy naszej przyszłości między innymi lejąc wosk przez klucz.