PODSUMOWANIE MIESIĄCA - PAŹDZIERNIK 2012

2012-11-08  PODSUMOWANIE MIESIĄCA - PAŹDZIERNIK 2012 - powrót

Pierwszego dnia października dwie najstarsze grupy („Chmurki” oraz „Gwiazdki”) wybrały się autokarem do Teatru Lalek „Banialuka” na przestawienie pt.: ”Koziołek Matołek”. Wartka akcja, barwne przygody, zabawne sytuacje, humorystyczne zdarzenia i przebojowa muzyka wypełniały spektakl, czyniąc go atrakcyjnym. Koziołek znów przemierzał świat szukając swego miejsca na ziemi. Odwiedzał egotyczne kraje, przebywał na dworze cesarskim, uczył się chińskiego, zaklinał węże na targu w Bombaju, spotykał Indian i oczywiście przeżywał wiele emocjonujących przygód - groźnych, śmiesznych i pouczających. Jak zwykle wychodził cało z każdej opresji i w chwale wrócił do rodzinnego Pacanowa, odnajdując - całkiem blisko - to, co dla niego najlepsze. Dnia 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach artystyczno-plastycznych, wykonując ciekawe prace. Dzień później w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy Dzień Ziemniaka. Zapoznaliśmy się z opowiadaniem H. Łochockiej „O wróbelku Elemelku, o ziemniaku i bąbelku”. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób sadzi się i wykopuje ziemniaki. Przypomnieliśmy sobie potrawy z ziemniaków, przedszkolaki z grupy „Promyczków” i „Słoneczek” zrobiły jeże, a „Chmurki” i „Gwiazdki” ludziki z ziemniaków. Na obiad zjedliśmy przepyszne duszonki! Dnia 15 października odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Eksperymenty malucha”, których celem jest zaszczepienie w młodych umysłach pasji do poznawania chemii oraz fizyki. W „laboratorium” poprzez zabawę odkrywamy wspólnie fascynujące, czasem humorystyczne i zaskakujące oblicze tej nauki. Eksperymentowanie sprawia Dzieciom ogromną radość. W kolejnym tygodniu podczas zajęć kulinarnych przygotowaliśmy owocowy kompot. Wszystkie przedszkolaki ucieszyły się, że mogą własnoręcznie pokroić owoce. Z wielkim zaangażowaniem kroiły jabłka i gruszki, aby wrzucić je do słoików, później dodaliśmy jeszcze troszkę cukru, odpowiednią ilość wody i zanieśliśmy kompoty do kuchni Pani Ani do zagotowania. Gotowe kompoty umieściliśmy w naszych kącikach przyrody. Dnia 18 października z okazji Dnia Poczty Polskiej, grupa „Gwiazdek” wybrała się na pocztę w Lipniku. Poznaliśmy wybrane aspekty działalności poczty, m.in. pracy listonosza. Przypomnieliśmy sobie jak ważną sprawą jest znajomość własnego adresu. Każdy przedszkolak wysłał list do swojego domu rodzinnego. Wysłaliśmy także wykonaną przez nas kartkę pocztową do naszego przedszkola, wrzuciliśmy je do skrzynki. Grupa „Gwiazdek” wręczyła Paniom z poczty prezent - własnoręcznie wykonaną kartkę z życzeniami z okazji ich święta. Dnia 22 października po raz kolejny odwiedził nas teatrzyk ART-RE z Krakowa z przedstawieniem pt.: „Kozucha Kłamczucha”. Spektakl ten to klasyka polskiej literatury dziecięcej, zrealizowany w formie zabawnej opowieści o niesfornej Kózce. Ze spektaklu wypływa cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania i prawdziwej przyjaźni. Uwagę zwraca piękna scenografia i oryginalne stroje aktorów akcentujące piękno Podhala. Tego samego dnia odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Starszaki i średniaki zaprezentowały program przygotowany specjalnie na ten wyjątkowy dzień. Pani Dyrektor ds. pedagogicznych Irena Bieżanowska wygłosiła tekst przysięgi, po której wszyscy chórem krzyknęli: „Przyrzekamy”. Dzieci pojedynczo podchodziły do Pani Dyrektor, która „czarodziejskim ołówkiem” pasowała je na przedszkolaka słowami: „Pasuję Ciebie uroczyście na dzielnego, wesołego przedszkolaka”. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, birety oraz rogi obfitości. Następnego dnia dyplomowana i doświadczona asystentka stomatologiczna przeprowadziła pogadankę oraz prezentację dla przedszkolaków na temat prawidłowego szczotkowania zębów oraz utrzymania higieny jamy ustnej u Dzieci. Od dziś wszyscy jeszcze skrupulatniej będziemy dbać o nasze ząbki. W dniu 29 października odbył się długo oczekiwany „Bal dyniowy”. Tego dnia wszystkie przedszkolaki były ubrane na kolor pomarańczowy. Bawiliśmy się podczas wspólnych tańców. Panie przygotowały liczne konkursy, a na wszystkich uczestników tak wspaniałego balu czekały słodkie nagrody. Zapraszamy do galerii :)